Pokój dziecka to królestwo, w którym dziecko ma czuć się bezpiecznie. Jest miejscem do spania, odpoczynku, ale przede wszystkim do zabawy i nauki. Dlatego też jego urządzenie wymaga odpowiedniego przemyślenia, opartego na istotnych zasadach.

Współcześnie nie jest to trudne zadanie, gdyż w każdym sklepie meblowym odnajdziemy ciekawe propozycje gotowych zestawów, na przykład zestawów producenta Meblik. W ich skład wchodzi łóżko, najlepiej to z szufladą, biurko, szafka nocna, szafa na ubrania, komody, półki, regały. W zależności od firmy i modelu, modułów jest wiele i można je dopasować według uznania.

Kwestia układu szaf, liczby szuflad, czy nawet otwierania zawsze jest do modyfikowania, dzięki czemu każdy pokój może być funkcjonalny. Warto jednak zwrócić uwagę, że oprócz tych wszystkich kluczowych elementów, wielkości szaf, ich pojemności ważny jest też design. Dlatego też projektanci dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymaganiom najmłodszych klientów.

Zatem znaleźć można wiele propozycji od słodkich mebelków dla noworodków, przez kolorowe przedszkolaki, czy młodzieżowe bardzo stylowe projekty. Pokój piłkarza, miłośnika zwierząt, czy znanych postaci z kreskówek, jak najbardziej wchodzi w grę. Bowiem istnieją sklepy meblowe oferujące fronty meblowe z kolorowymi nadrukami, czy żłobieniami przedstawiającymi dany element.

Zatem można spełnić marzenia każdego dziecka, jednak należy dobrze przemyśleć wybór danego zestawu, bowiem maluchy często zmieniają zdanie i taki pokój kosmiczny, czy księżniczkowy szybko może się znudzić..