Aranżacja domu to nie lada wyzwanie, każdy kto staje przed tym trudnym wyborem ma nie jeden problem z pogodzeniem wszystkich priorytetów. Jednak warto pamiętać o najważniejszej kwestii mianowicie wygodzie. Nawet najbardziej luksusowy, czy designerski mebel musi spełniać tą funkcję, szczególnie jeśli chodzi o sofę. Nie trzeba chyba podkreślać, że salon w którym stoi to miejsce na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu, czy tygodniu pracy. To na niej spędzamy popołudnia, oglądając telewizję, czytając książkę, czy plotkując z koleżanką. Odpowiednio dobrane do naszych potrzeb komplety meblowe są zatem podstawowym wydatkiem.

Jednak nie ma znaczenia, co robimy, ważne jest to, aby było nam wygodnie. Dlatego też podejmując decyzje o nowej sofie, kanapie, czy wersalce konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych elementów. Wymiar, design, kolor, materiał te wszystkie walory estetyczne są ważne, jednak wspomniana wygoda jest kropką nad i. Jeżeli siedząc na tej idealnej sofie w salonie meblowym czujemy jakikolwiek dyskomfort nie oszukujmy się, że będzie dobrze. Bowiem z każdą minutą będzie coraz bardziej niewygodnie.

Niestety, tak popularne, zakupy w ciemno, z katalogu, czy Internetu to nie jest dobry pomysł. Konieczne jest dokładne obejrzenie mebla, ale przede wszystkim dłuższego sprawdzenia podczas siedzenia. Nie może być zbyt twarda, ani za miękka, wysokość też ma znaczenie. Dobra i wygodna sofa to taka, która ma szerokie siedzisko i odpowiednio wyprofilowane oparcie. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór opcji ruchomego zagłówka, co znacznie podwyższa komfort użytkowania.

.