Fotel doskonały mebel, który wypełnia puste przestrzenie w domu, jest alternatywą dla dużej kanapy, ale przede wszystkim miejscem błogiego relaksu. Pełni funkcję najlepszego lekarstwa na smutki i stresy, bowiem wtapiając się w jego siedzisko człowiek po prostu odpływa. Niestety ten charakterystyczny opis, nie zawsze wiąże się z prawdą.

Bowiem wygodny fotel musi spełniać kilka określonych funkcji, o których coraz częściej się zapomina. Podczas podejmowania decyzji kierujemy się głównie walorami estetycznymi, a funkcjonalność odkładamy na drugi plan. Nie ważne, że dany produkt to najlepsza z możliwych opcji, skoro nie pasuje nam do wnętrza.

Może i słuszne spostrzeżenie, ale jednak czy faktycznie chcemy całe życie spędzić w luksusowym wnętrzu pozbawionym wygody, raczej niekoniecznie. Zatem co zrobić, aby uniknąć tego typu przykrych niespodzianek. Przede wszystkim należy sprawdzić ergonomie siedziska.

Czy jest ono dobrze wyprofilowane, stabilne, jaka jest głębokość oraz szerokość. Te najbardziej wygodne wersje to grupa foteli o szerokości powyżej 40 centymetrów. Można wtedy swobodnie usiąść bez ograniczenia ruchów.

Poza tym konieczny jest wybór fotela z regulacją oparcia, a samo oparcie musi umożliwiać położenie całych ramion z jak największą swobodą. Warto, także podkreślić, że wygodny fotel, to taki który nie sprawia żadnych problemów, podczas użytkowania, chociażby z czyszczeniem. Dlatego konieczne jest zadbanie o dobrej jakości tkaniny, czy skóropodobne obicie, które szybko można umyć.

.