Kino domowe dobrej jakości sprzęt Hi-Fi to współcześnie bardzo designerskie zestawy, w których skład wchodzi wiele urządzeń. Dlatego też niezbędne jest ich prawidłowe umiejscowienie. Nie tylko pod względem odległości głośników od wzmacniacza, czy wysokości telewizora, ale także stabilności półki, na której się znajdują.

W tym celu konieczne jest odwiedzenie sklepu meblowego, który specjalizuje się nie tylko w stylowych meblach, ale także praktycznych szafkach RTV. Warto o tym pamiętać już na samym początku poszukiwania mebli do domu. Bowiem bardzo często wybieramy ciekawe zabudowy w postaci szafek, regałów, czy wiszących półek ulokowanych wokół wiszącego na ścianie telewizora.

To dobre rozwiązanie, jednak często okazuje się, że niewystarczające. Może na etapie aranżacji wnętrza nie posiadamy jeszcze zestawu kina domowego, ale z pewnością prędzej, czy później taki znajdzie się w naszym domu. Dlatego wato przewidzieć konieczność wygospodarowania wolnych przestrzeni, chociażby na wzmacniacz, czy DVD.

Szafka RTV musi przewidywać wszystkie opcje, a szczególnie najnowsze technologie. Choć coraz więcej urządzeń posiada opcje bez przewodową, to nadal większość działa na kabel. Zatem pamiętajmy o niezbędnym otworze, przez który będzie można przeciągnąć wszystkie kable zasilające.

Poza tym koniecznie należy zwrócić uwagę na wymiar szafki RTV, który powinien wpasowywać się proporcjonalnie do telewizora. Nie może być zbyt mała, ideałem jest wybranie większych opcji. Modeli jest wiele i każdy znajdzie ten pasujące do swoje stylu.

.