Każda kobieta posiada wiele par butów, szpilki, mokasyny, baleriny, sandały, a jeszcze kozaki i adidasy. Kolekcja, choć liczna to zawsze niewystarczająca. Co sezon brakuje jakieś pary, czy konieczne jest dopasowanie do nowej sukienki.

Dlatego też w każdym domu niezbędne jest wygospodarowanie odpowiedniego miejsca, aby je wszystkie pomieścić. Tym bardziej, że jeszcze doliczyć trzeba buty męża i dzieci, które nie zawsze są jedną parą. Zatem niezbędna jest pojemna, ale zarazem praktyczna szafka na buty.

Jak się okazuje wybór tej idealnej nie jest taki prosty. Możliwości jest wiele od prostej szafki półkowej, przez kieszeniowe, obrotowe, kilku poziomowe. Nie wspominając o innych jej funkcjach i parametrach.

Zazwyczaj staje ona w przedpokoju, zatem trzeba dokładnie przemyśleć ustawienie, bowiem ogranicza nas miejsce. A każdy centymetr będzie na wagę złota. Dlatego, że szafka na buty często stanowi integralną część z szafą na ubrania i inne rzeczy.

Jednak warto podkreślić, że ważnym parametrem jest system otwierania szafki na buty. Tradycyjne otwieranie na boki, wysuwane, uchylane, czy przesuwane, każda z opcji jest dobra, ale należy zwrócić uwagę na możliwość wkładania obuwia, im jest to swobodniejsze tym bardziej praktyczne. Niemniej jednak najważniejsza jest ilość miejsca w szafce na buty, każdemu zależy, aby zmieściło się ich jak najwięcej.

Duża ilość poziomych półek zdaje egzamin, ale czy w wąskich przestrzeniach zmieszczą się szpilki i kozaki? Dobrą radą jest sprawdzenie tych parametrów w sklepie wkładając swoje buty na półkę..