W dobie ebooków i innych technicznych wynalazków mało, kto posiada w domu duże ilości książek. Niemniej jednak każdy ma jakieś swoje ulubione i kultowe tytuły, które chciałby pięknie wyeksponować. Ale postawienie dużego regału nie jest dobrym rozwiązaniem, bo puste półki wyglądają mało atrakcyjnie. Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na nowoczesną formę mniejszych regałów.

Jednak niekoniecznie w formie klasycznego prostokąta. Współczesne meble przekraczają naszą wyobraźnie, będąc w sklepie czy przeglądając galerie meblowe w Internecie może nas wiele zaskoczyć. Dzisiaj króluje asymetria, która doskonale wkomponowuje się w nowoczesne aranżacje. Zatem dostępne są opcje, które wyglądają na ścianie, jakby miały się zaraz przewrócić, tego typu iluzje to całe mnóstwo doskonałych pomysłów, na których książki prezentują się rewelacyjnie.

A swoją drogą tego typu półki są elementem dekoracyjnym, każdego wnętrza. Poza tym można samodzielnie skomponować własną układankę z pojedynczych elementów, różnej grubości i długości. Warto zwrócić uwagę również na ciekawe formy półek, czy regałów, które nie stoją bezpośrednio na ziemi. Zawieszony mały regał na ścianie, to także doskonała propozycja dla wyeksponowania książek.

A te w kształcie jabłka, koła, drzewa, czy wielu innych konturów to pomysł, z którego warto skorzystać. Jeżeli zależy nam jednak na połączeniu klasyki i designu warto wybrać wąskie regały, które pomieszczą kilka książek na jednym poziomie. Ale ich forma tworzy asymetryczne, czy przesunięte półki..