Lustro tafla, w której można się przejrzeć i poprawić wygląd. Dlatego też stanowi integralną część wyposażenia domu, czy mieszkania. Jest niezastąpione w łazience, przedpokoju, a także w garderobie. Niemniej jednak w ostatnich latach jego przeznaczenie zmienia tradycyjną formę.

Bowiem coraz częściej pojawia się w innych miejscach, jak kuchnia, czy salon, pełniąc funkcje dekoracyjną. Lustra dekoracyjne na ścianę nawiązują do stylu pokoju, często są powieleniem ram obrazów, ale też stanowią komplet do zestawu mebli. Stylowe lustro ścienne idealnie dopełnia stojące nieopodal regały na książki. Wykorzystuje się je nad kredensem, czy komodą w jadalni, korytarzu, czy nawet w kuchni nad blatem. Jednak warto zwrócić uwagę, że te tradycyjne prostokątne lustra w ramie to nie jedyne możliwości.

Współcześnie lustro staje się jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych ścian, gdzie nierzadko wypierają fototapety, czy ramki. Wszystko za sprawa techniki, pozwalającej na wykorzystanie luster akrylowych. Ich właściwości elastycznej obróbki umożliwiają wykonanie cięć w każdym kierunku i na wiele sposobów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie każdego kształtu.

Zatem zamiast prostej tafli pojawiają się abstrakcyjne formy, figury geometryczne, nieregularne kontury. Jednak największym hitem są lustrzane obrazki, miś, kwiaty, serce, księżyc, praktycznie wszystko, co tylko chcemy. Jest to bardzo lekka konstrukcja, którą nakleja się bezpośrednio na ścianie, co znacznie ułatwia szybki i trwały montaż. Prezentuje się doskonale nadając stylu w każdym pomieszczeniu, jako niebanalna dekoracja.

.