Sypialnia miejsce, w którym teoretycznie powinno znaleźć się tylko łóżko, szafka nocna i ewentualnie pojemna szafa. Jednak jak się okazuje to nie koniec wyposażania tego pomieszczenia. Bowiem to tutaj przychodzi czas na błogi sen, relaks i wypoczynek po ciężkim dniu. Ale coraz częściej sypialnia stanowi miejsce pracy i innych czynności, przy których niezbędne jest dobre światło. I właśnie oświetlenie powinno zostać przemyślane bardziej niż inne kluczowe elementy.

Lampy w sypialni to nie tylko jeden centralny punkt, ale wiele większych i mniejszych źródeł światła. To na co się zdecydujemy w dużej mierze zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Ale także uwarunkowane jest rozkładem i metrażem pokoju sypialnianego. Niema jednej idealnej recepty na dobry układ, ale zawsze trzeba pamiętać o najważniejszych zasadach. Po pierwsze lampy do sypialni muszą obejmować podstawowe duże źródło światła, nie musi to być centralnie ustawiony żyrandol, gdyż nie zawsze jest taka możliwość.

Małe pomieszczenie, szczególnie na poddaszu, gdzie sufit idzie ze skosa. W takich wypadach lepiej sprawdzą się w puszczane halogeny, lampy na długiej listwie z ruchomym ramieniem, albo ścienne kinkiety. Ważne jest, aby dawały dużo światła niezbędnego do pracy w łóżku, a także ubierania się, czy malowania. Niemniej jednak sypialnia to miejsce relaksu, intymnej atmosfery, dlatego dobrze aby lampy te miały opcje ściemniania. Oczywiście nie może zabraknąć małych punktów świetlnych przy łóżku, pomocnych chociażby do czytania.

.