Regały na książki małe, czy duże to ważny element wyposażenia mieszkania. Każdy z nas posiada biblioteczkę, którą chcemy pięknie wyeksponować, czy mieć zawsze pod ręką. Są one miejscem wprost idealnym.

Jednak współcześnie tego typu mebel pełni nieco inną, bardziej dekoracyjną rolę, niż tylko kilka symetrycznych półek. Wybór wcale nie jest tak oczywisty, jak by się mogło wydawać. Bowiem z jednej strony regał jest niezwykle praktyczny i łatwo dobrać go do obecnego stylu aranżacji pokoju.

Prostokątne modele są bardzo estetyczne. Jednak nawet te najbardziej kultowe przechodzą współcześnie metamorfozę. Idealnie wpasowują się do każdego designerskiego pomieszczenia.

Pod względem formy, wyglądu, ale też ustawienia. Bowiem znana klasyczna jednostronna opcja wypierana jest przez dwustronne rozwiązania. Tego typu regały doskonale wpasowują się do małych mieszkań w postaci wydzielenia danych stref.

Stwarzają piękną aranżacje, gdzie oprócz książek znaleźć się mogą kwiaty, fotografie, czy jakieś fantazyjne figurki. Warto zwrócić także uwagę, na te praktyczne regały, które z jednej strony są idealnym miejscem na książki, ale także pozwalają na schowanie innych przedmiotów, gdzie doskonale prezentuje się modyfikacja półek z szufladami. Niekoniecznie umiejscowionych na jednym poziomie.

Współczesne rozwiązania to jednak coś jeszcze, bowiem regał na książki nie musi być drewniany. Pięknie prezentują się współczesne formy ze szkła, metalu, czy połączeń różnych tworzyw..