Jak dobrać szafę marzeń, to bardzo dobre, a zarazem trudne pytanie. Bowiem marzenia, każdy ma inne, a i szafa ma spełniać różne priorytety. Wszystko zależy od tego, dla kogo ta szafa ma być. Bowiem mężczyzna da sobie radę z prostą dwudrzwiową szafą, podczas gdy kobieta potrzebuje, co najmniej trzy takie. Poza tym konieczne jest rozgraniczenie, czy ma ona pomieścić tylko ubrania, czy może jeszcze bieliznę, rajstopy. Zdarza się, że pełni funkcje przechowywania wielu innych przedmiotów walizek, pościeli, ręczników, czy żelazka i deski.

To bardzo ważne pytania, bowiem od tego zależy realizacja naszych marzeń. Nie ulega wątpliwości, że ideałów nie ma, bo zawsze coś się znajdzie, co nie będzie pasowało. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na garderobę prawdziwych gwiazd, gdzie do dyspozycji mamy cały pokój, a każda ze ścian ma inne przeznaczenie. Dlatego też musimy poszukać, takiej szafy, która w połowie nawiąże do tych doskonałych. Przede wszystkim musi zwrócić uwagę na to, czego od niej oczekujemy. Mianowicie, jaką ma mieć pojemność, ile mamy miejsca w pokoju, jaki ma mieć system otwierania, a także styl i design.

To są podstawowe parametry, które pozwolą nakierować na dany model. Jednak nie to co na zewnątrz jest ważne, ale to co ma w środku. I tutaj warto się zatrzymać na dłużej. Bowiem szafa marzeń, to taka która pomieści wszystkie ważne elementy. Współcześnie w sklepach meblowych znajdziemy wiele doskonałych systemów, koszy, półek, drążków, które są wstanie wykorzystać każdy milimetr..