Meblościanka to kultowy mebel, który w latach 60 stawiał swoje pierwsze kroki w wyposażaniu wnętrz. Stała się niezastąpionym elementem, łączącym wiele funkcji. Bowiem w tamtych czasach nikt nie marzył o dużym domu, czy apartamentowcu. Królowało M4, które było małym odzwierciedleniem współczesnych mieszkań.

Gdzie jadalnia, sypialnia, a nawet pokój do pracy był jednym pomieszczeniem. Dlatego też zrodziła się potrzeba stworzenia mebla, który nie zajmie dużo miejsca, a spełni wszystkie istotne funkcje. Powstała meblościanka, której charakterystyczną cechą było zajmowanie jednej całej ściany. Tworzyła ją konstrukcja, głównie stalowa w postaci ramy i połączenia kilku segmentów.

Wszystko dodatkowo złączone było ściankami bocznymi. W zależności od modelu dostępne były półki oraz szuflady, w różnych konfiguracjach, głównie na środku. Współcześnie nie produkuje się już takich mebli, ze względu na zapotrzebowanie na bardziej designerskie modele. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę, że meblościanki to produkt ponadczasowy, który do dzisiaj można znaleźć w starych mieszkaniach po babci.

Osoby, które cenią sobie styl i meble z duszą mogą wykorzystać je do stworzenia ciekawego wnętrza. Renowacja starych mebli nie jest trudna, a fakt zmiany ustawienia poszczególnych elementów daje jeszcze większe pole manewru. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie tylko niektórych modułów, w różnej aranżacji. Jak chociażby zestawienie ich z nowoczesnym wystrojem mieszkania w towarzystwie kontrastujących zestawów mebli.

.